Makaleler

You are here:

Birgün sitenizi açtığınızda:

“Saldırgan olarak bildirilmiş site!
zzzzzz.zzz konumundaki sitenin saldırı sitesi olduğu bildirildi ve açılması güvenlik tercihlerinize dayanılarak engellendi.” uyarısı almanız söz konusu olabilir.
Bu tür bir tarayıcı koruması ile karşılaşırsanız ve google sitenizi zararlı olarak bulmuşsa, anlaşmalı tarayıcının script özelliğini kullanarak size uyarı vermiş halde kalabilirsiniz. google aramalarında ise sitenizin altında: “Bu site bilgisayarınıza zarar verebilir” uyarısı alabilirsiniz.

Sitenizin saldırgan olmabilmesinin başlıca nedenleri:

– Sitenize iframe virüsü, trojen vb. bulaşmış olabilir,

– Sitenizin kaynağını javascript ile kapatmış olmanız,

– Normal kodlamaların üzerinden şifreleme yoluşla kod şifreleme yapmanız,

– Bilmediğiniz ama sitenize zararı dokunan bir javascript kullanmanız,

– Pek nadir olsada sitenizin şikayet edilmesi,

– Bu nedenler yazdıkca uzar gider, gelelim bu lekeden kurtulmanın yollarına.

Sitenizi gelin bu sıkıntılardan kurtaralım:

– İlk başta bu uyarıyı neden vermiş nedenini bulun, araştırın, gerekirse host firmanızla görüşün.

– Gerekli bilginiz var sorunu buldunuz, sorundan kurtulun veya kurtalmak için destek alın.

– Herşey tamam siteniz tertemiz hale geldi mi? şimdi Gmail hesabınızla oturum açın ve Web Yöneticisi Araçlarını açın tabi Google’a domain’nin sizin üstüne onaylamış olması lazım, siteniz google’a onaylı değilse ilk önce sitenizi Web Yöneticisi Araçlarını kullanarak sitenizi tanıtın.

– Evet siteniz onaylıysa GOOGLE’da devam ediyorum, Yeniden değerlendirme bildirimi adresine gidin ve açılan sayfada Yeniden değerlendirilmesi istenen site: kısmından sitenizi seçin, ardından Bu isteği göndererek, şunları kabul ediyorum: tikini işaretletin, aşağıdaki boş kutucuğada birkaç kışkırtıcı olmamak şartıyla sitenizin başına neler geldiği hakkında bilgi not düşün ve Yeniden değerlendirme isteği butonuna tıklayın, olay budur kolay gelsin.